ŚWIATOWY DZIEŃ GŁOSOWANIA NA MAZURY - "MAZURY CUD NATURY"

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim przystąpiła do akcji "Mazury Cud Natury". Szkolnym koordynatorem tego przedsięwzięcia jest nauczyciel przyrody pan Andrzej Domżalski. 15 września 2011 roku był Światowym Dniem Głosowania na Mazury w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury. Do akcji włączyły się Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Turystyki i Sportu oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, które zachęcały różne środowiska w kraju oraz poza jego granicami na oddawanie głosów na polskiego kandydata. Do Światowego Dnia Głosowania na Mazury włączyli się również uczniowie naszej szkoły, którzy oddawali swoje głosy w centrum multimedialnym. Głosować można przez Internet oraz wysyłając sms-y. Wirtualnie głosy oddawane są na 7 miejsc, czyli poparcie otrzymuje  również sześciu konkurentów Mazur. Głosowanie przez Internet jest bezpłatne, ale wymaga dłuższej procedury. W naszej szkole nad prawidłowym głosowaniem czuwała pani Monika Lendzion nauczyciel informatyki. Wysyłając sms-y (nr 7155, treść: Mazury, koszt – 1,23zł) głosujemy tylko na Mazury. Na głosowanie na Mazury mamy czas do 11 listopada 2011 roku. Zachęcamy nie tylko uczniów, ale wszystkich mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego do udziału w akcji. Głosujcie na Mazury!