ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia 2012 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim zgromadziła się społeczność uczniowska klas 0 – VI wraz ze swoimi nauczycielami. Odświętnie ubrani z biało-czerwonymi kotylionami uczestniczyli w uroczystym apelu, który poświęcony był majowym świętom. Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Flagi przygotował nauczyciel języka polskiego pani Anita Leliwa, dekoracje i solistów pani Magdalena Domżalska – nauczyciel muzyki i plastyki. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy V c oraz soliści: Alicja Kremska z klasy III a, Oliwia Olęcka z klasy VI b, Marta Pełka klasy VI c, Klaudia Nadolska i Michalina Tejer z klasy V b. Uczennica klasy V a Oliwia Opasik odczytała przesłanie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z okazji Święta Flagi.