PRZEDSTAWIENIE "KOPCIUSZEK"

23 lutego 2012 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim gościło Studio Małych Form Scenografii i Reżyserii „ART-RE” z Krakowa. Uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej Nr 2 wraz z wychowawczyniami zgromadzili się w hali sportowej szkoły, aby obejrzeć spektakl teatralny pt. "Kopciuszek". Przedstawienie to sceniczna adaptacja jednej z najbardziej znanych i lubianych baśni dla dzieci. Prześladowana przez złą macochę i jej zarozumiałe córki, sierota, pogardliwie nazywana Kopciuszkiem, jest wykorzystywana do najcięższych prac domowych. Śliczna i dobra, musi zostać w domu, gdy siostry jadą na bal do królewicza. Dobra wróżka jednak za sprawą czarów ubiera ją w piękny strój i wysyła na bal, skąd przykazuje wrócić przed północą. Bohaterka w ostatniej chwili spełnia prośbę wróżki, ale w drodze powrotnej gubi trzewiczek, który staje się potem pretekstem do odnalezienia jej przez królewicza. Spektakl wywarł na uczniach ogromne wrażenie, bardzo podobały się dzieciom przepiękne stroje oraz bogata, ręcznie malowana scenografia. Mali widzowie przekonali się, że przez dobroć, uczciwość i pracowitość można odmienić swój los.