KONCERT "RODZINNE KOLĘDOWANIE"

Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim zorganizował dla mieszkańców naszego miasta koncert "Rodzinne kolędowanie". 16 stycznia 2012 roku na scenie Miejskiego Centrum Kultury wystąpili uczniowie i nauczyciele zespołu szkół. Koncert poprowadziły panie Iwona Mrozińska i Monika Lendzion. Występ rozpoczęła klasa druga z sześcioletniej szkoły muzycznej. W jej wykonaniu publiczność wysłuchała pastorałki "My też pastuszkowie". Przepiękną kolędę "Mizerna cicha" zagrała na flecie Oliwia Olęcka. Nagromadzoną mnóstwem środków stylistycznych kolędę "Bóg się rodzi" zaśpiewał Jakub Rochewicz. Kolejne utwory zagrali Alicja Kremska na skrzypcach oraz Mateusz Bartkowski na perkusji. Utwór "Aniołek najładniejszy" zaśpiewały Emilia Bartnicka i Milena Szczepańska. Następnym wykonawcą była Natalia Kaszubska. Duet fortepianowy w składzie Agata i Ola Piątek zagrał kolędę "Mizerna cicha". Z kolei zespół wokalny zaśpiewał nastrojową kolędę "Cicha noc". Następnie zgromadzona w sali widowiskowej publiczność wysłuchała utworów w wersji instrumentalnej. Natalia Masłowska zagrała na fortepianie, Paweł Żmijewski na akordeonie, a Radosław Wegner na skrzypcach. Zosia Suchocka z Hanią Rybicką zaśpiewały kolędę "Malusieńki Jezu". Trio gitarowe w składzie Anna Przybylska, Joanna Kordalska i Agnieszka Gryza zagrało najbardziej popularną tego popołudnia kolędę "Mizerna cicha". Wspaniałą ucztą dla słuchaczy było wykonanie kolędy "Wigilia dla wędrowca" przez Alicję Kremską. Zuzanna Pawłowska i Klaudia Jakielska zaśpiewały pastorałkę "Bosy pastuszek", a Oliwia Olęcka ze swoją mamą Katarzyną wykonały utwór "De Colores". Kolędę "Anioł pasterzom mówił" usłyszeliśmy w wykonaniu kwartetu saksofonowego w składzie Magdalena Kaczyńska, Katarzyna Kozłowska, Adrian Szaładziński i pan Jacek Wróblewski. Następnie przed nowomiejską publicznością wystąpił duet fortepianowy. Panie Maria Artiemiew i Iwona Mrozińska wykonały kolędę "W sankach". Na ksylofonach kolędy i pastorałki zagrali Julia Kozłowska, Mateusz Bartkowski, Jakub Cybula i Julia Kozłowska. Rodzinne kolędowanie uświetnił swoją obecnością na scenie chór "Cantamus" pod batutą pani Iwony Mrozińskiej. Na zakończenie koncertu Oliwia Olęcka, Marta Pełka i pani Magdalena Domżalska zaśpiewały kolędę "Przekażmy sobie znak pokoju".