OGÓLNOPOLSKI FINAŁ "MAZURY CUD NATURY"

9 listopada 2011 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu plastyczno-fotograficzno-literackiego promującego Mazury jako cud natury. W tym ogromnym przedsięwzięciu, jakie zorganizował dla dzieci i młodzieży Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie wzięło udział ponad 4,5 tysiąca prac nie tylko z Polski, ale też z sześciu innych krajów. W uroczystościach wzięli udział również Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski oraz nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 2 z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Andrzej Domżalski, który został laureatem wojewódzkiego oraz finalistą ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli. Scenariusz zajęć przyrody "Czy Mazury zasługują na miano cudu natury?" zaproponowany przez nauczyciela  z naszej szkoły zajął pierwsze miejsce w kategorii szkoły podstawowe klasy IV – VI. 9 listopada 2011 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie podczas ogólnopolskiej gali pan Andrzej Domżalski został nagrodzony przez Warmińsko – Mazurską Kurator Oświaty panią Grażynę Przasnyską.