PRZEDSTAWIENIE CYRKU "KATIUSZA"

4 listopada 2011 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim obejrzeli przedstawienie dwuosobowego Cyrku "Katiusza" Wiery Misziny-Ambrosiewicz. Pokazom cyrkowym towarzyszyła głównie muzyka rosyjska. Zgromadzeni w hali sportowej szkoły uczniowie obejrzeli między innymi żonglerkę, magiczne butelki, taniec cygański i zaczarowane rękawiczki, tresurę zwierząt. Sympatyczne yorki tańczyły, improwizowały występ solistów, jeździły na hulajnodze, skakały przez płotki. Z kolei koty pokazały swoją grację i zwinność, a do tego jeździły na deskorolce. Swoje umiejętności zademonstrowały również fretki, aligator i małpa. Prowadzący pokazali uczniom potężnego węża żółtego. W niektórych pokazach uczestniczyły dzieci – przebijanie balonów, występ taneczny grupy "Ich Troje", rzut piłką do podbieraka. Ciekawym punktem programu był występ prowadzącej w stroju Michaela Jacksona. Pani Wiera tańczyła do utworu piosenkarza, żonglując maczugami. Według zgromadzonej w hali sportowej widowni najwspanialszym punktem programu była piramida zbudowana z trzech krzeseł i umieszczona na brodzie prowadzącej. Reakcje dzieci podczas godzinnego występu były żywe i spontaniczne. Cyrk "Katiusza" bardzo podobał się społeczności uczniowskiej, na zakończenie przedstawienia artyści otrzymali gromkie brawa.