SZKOLNE AKCJE "ZBIERAMY..."

W dniach od 11 do 27 października uczniowie pod kierunkiem nauczyciela religii pani Sylwii Cieszyńskiej prowadzą na terenie szkoły akcję, która polega na zbieraniu zniczy. Celem przedsięwzięcia jest zapalenie w Święto Zmarłych świeczek na grobach tych, o których inni zapomnieli.

Od 2 listopada rusza w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim akcja „Ratujemy drzewa”, która polega na zbiórce makulatury. Koordynatorem akcji jest pani Maria Grugiel – nauczyciel przedszkola. W czasie realizacji  tego przedsięwzięcia klasy uczestniczą w rywalizacji – konkursie.

Od początku roku szkolnego SK PCK pod kierunkiem nauczyciela matematyki pani Małgorzaty Potomskiej prowadzi zbiórkę baterii i przenośnych akumulatorów. Zbiórka jest kontynuacją programu z ubiegłego roku szkolnego. Wtedy nasza szkoła zdobyła 131 punktów. Program szkolny przebiega pod hasłem „Z REBĄ zbieramy baterie – modernizujemy naszą szkołę”.

W tym roku szkolnym przystąpiliśmy do zbiórki nakrętek plastikowych. Koordynatorem tej akcji jest nauczyciel biblioteki pani Hanna Kwiatkowska. Tona nakrętek gwarantuje otrzymanie przez szkołę lub osobę potrzebującą sprzętu rehabilitacyjnego.