PROGRAM REGIONALNY DLA KLAS I "TU JEST MOJE MIEJSCE" - SPACER PO NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

W ramach realizacji Programu Regionalnego dla Klas I "Tu jest moje miejsce" uczniowie klas I wraz z wychowawczyniami paniami: Marią Szymankiewicz, Ewą Zalewska i Ewą Banaszewską udali się na nowomiejską starówkę. Spacerowali najstarszą ulicą Nowego Miasta Lubawskiego – ulicą Okólną. Dzieci podziwiały Bramę Brodnicka, Bramę Lubawską, oglądały fragmenty murów obronnych, ruiny baszty przy plebanii, przyglądały się uliczkom, na których leży jeszcze stary bruk. Pierwszoklasiści wstąpili do magla pani Krystyny Goerst i kuźni pana Mariusza Jankowskiego. W czasie spaceru dzieci oddały cześć nowomieszczanom rozstrzelanym 7 grudnia 1939 roku.