PROGRAM WŁASNY "CZYSTOŚĆ TO ZDROWIE"

17 maja 2011 roku w ramach realizacji programu własnego "Czystość to zdrowie" w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie z dietetyczką panią Ewą Ząbkiewicz. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy II c oraz klasy III b, którzy pod kierunkiem wychowawczyń pań: Marzenny Wujczyk i Aliny Sobieckiej realizują program własny. W spotkaniu wzięła udział również pani Krystyna Kwiatkowska – pielęgniarka szkolna. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, aktywnego spędzania czasu wolnego. Korzystając z wskazówek i informacji uczniowie układali dzienne menu, pamiętając jakich produktów należy unikać, a które powinny  jak najczęściej znajdować się w diecie zdrowego człowieka. Dowiedzieli się, jak często i kiedy należy spożywać posiłki. Dzieci bardzo zainteresowała problematyka zdrowotna, zadawały mnóstwo pytań, na które wyczerpująco odpowiadała pani Ewa Ząbkiewicz. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i wesołej atmosferze.