I MIEJSKI KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ DLA DZIECI PIĘCIO I SZEŚCIOLETNICH

W sobotę 14 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się I Miejski Konkurs Poezji Patriotycznej dla Dzieci Pięcio i Sześcioletnich. Koordynatorem imprezy była pani Marzanna Szulc nauczyciel przedszkola, którą wspierała pani Maria Orłowska nauczyciel świetlicy. W konkursie wzięło udział dwanaścioro dzieci z Miejskiego Przedszkola, Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Uczestników oceniało jury w składzie: Andrzej Korecki – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim, Sławomir Tomaszewski – przedstawiciel rodziców oraz Mirosława Nowakowska – nauczyciel języka polskiego. Konkurs otworzył gospodarz placówki pan dyrektor Wojciech Wegner. Zgromadzeni w świetlicy goście, rodzice i przedszkolaki obejrzeli krótką część artystyczną w wykonaniu najmłodszych dzieci naszej szkoły oraz podopiecznych pani Magdaleny Domżalskiej. Przed publicznością wystąpili w patriotycznym repertuarze soliści: Zofia Suchocka, Oliwia Olęcka, Edward Klimek. Następnie uczestnicy konkursu zaprezentowali przygotowane przez siebie wiersze. Gośćmi imprezy były panie: Dorota Osińska – przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim oraz nauczyciele przedszkola: Wioletta Przekwas, Danuta Zdunkowska, Mariola Grugiel. I miejsce zajęła reprezentantka naszej szkoły Natalia Masłowska, na drugim miejscu uplasowała się Weronika Tatulińska ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II, III miejsce zajął Kacper Kowalski z Miejskiego Przedszkola w Nowym Mieście Lubawskim. Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, wszyscy uczestnicy konkursu dostali upominki od starostwa (słodycze, piłki dmuchane promujące powiat) oraz upominki od organizatora czyli Szkoły Podstawowej Nr 2 (piłki, naklejki). W imieniu Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego pani Dorota Osińska wręczyła nagrody (puzzle promujące nasze miasto): Aleksandrze Lendzionowskiej oraz Weronice Tatulińskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II oraz Natalii Wiśniewskiej i Patrycji Chmielewskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim.