"CZYSTY LAS, WOKÓŁ NAS" - "WIOSENNE SPRZĄTANIE WARMII I MAZUR"

Rok 2011 został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Światowym Rokiem Lasów. Ten rok jest również rokiem sarny. W związku z tym zakres działań corocznej akcji "Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur" został poszerzony. Przedstawiciele  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Parków Krajobrazowych, Centrów Edukacji Ekologicznej zaplanowali współpracę z nadleśnictwami, kołami łowieckimi oraz parkami krajobrazowymi naszego województwa. Wśród działań umieszczono nie tylko sprzątanie Warmii i Mazur, ale również tworzenie lub pielęgnowanie istniejących remiz śródpolnych, prowadzenie prelekcji i zajęć dotyczących bioróżnorodności ekosystemów leśnych i przybliżających uczniom życie i zwyczaje saren. W tym roku akcja "Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur 2011" odbywa się po raz jedenasty i rozpoczęła się 18 kwietnia, a trwać będzie do 8 maja. Do wiosennego sprzątania włączyli się uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. 19 kwietnia 2011 roku wraz z nauczycielami udali się porządkować północną część naszego miasta. Społeczność uczniowska objęła swoim działaniem tereny przylegające do ulic: Chrobrego, Sadowej, Tysiąclecia, Klasztornej, Mszanowskiej.  Podczas akcji zebraliśmy osiemnaście 120 litrowych worków śmieci. Natomiast w ramach akcji "Uratuj z nami kilka drzew" zebraliśmy 3202 kg makulatury, którą oddaliśmy do recyklingu. Młodzieńczemu zapałowi w sprzątaniu Warmii i Mazur towarzyszyła wspaniała, wiosenna pogoda.