ZAJĘCIA EFS - Z WIZYTĄ W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

W ramach realizacji zajęć EFS uczniowie klasy III b i klasy II c wraz z paniami:  Aliną Sobiecką, Elżbietą Szczech i Marią Szymankiewicz udali się 7 czerwca 2011 roku do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Na miejscu uczestniczyli w spotkaniu z kapitanem pożarnictwa panem Tadeuszem Ruczyńskim. Dzieci dowiedziały się o przyczynach zanieczyszczenia powietrza, pożarach oraz uzyskały informacje dotyczące bezpieczeństwie nad wodą. Specjalnie dla uczniów naszej szkoły odbył się pokaz aparatów powietrznych, tlenowych o pojemności 800 litrów powietrza i 300 atmosfer. Dzieci zakładały aparaty i mogły doświadczyć oddychania powietrzem z butli. Uczestniczyły również w prezentacji podawania tlenu osobom poszkodowanym i to dorosłym, jak i dzieciom. Pokaz sprzętu ochrony dróg oddechowych oraz ratownictwa medycznego odbył się w powiatowym punkcie kontroli, które mieści się na terenie jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Uczniowie otrzymali również wskazówki i informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się nad wodą i w czasie burzy.