WYSTAWA "OD PREHISTORII DO ŚREDNIOWIECZA"

Od 25 listopada do 2 grudnia 2009 roku w holu Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowana była wystawa prac plastycznych "Od prehistorii do średniowiecza". Uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły mogli podziwiać przepiękne prace plastyczne, wykonane różnymi technikami oraz makiety średniowiecznych budowli. Inspiracją do powstania prawdziwych dzieł sztuki stały się osady prehistoryczne takie jak Biskupin. W prezentowanych pracach dominowała jednak architektura romańska i gotycka. Uczniowie starali się nawiązać do poznanych na lekcjach plastyki zabytków polski (romański kościół św. Prokopa w Strzelnie). Wykonane prace zaskakiwały zwiedzających swoją oryginalnością ze względu na wykorzystanie bardzo różnych materiałów, zastosowanie różnorodnych form jak i technik plastycznych. Wystawa była podsumowaniem wiadomości o sztuce od okresu prehistorii do średniowiecza. Prezentację z najciekawszych prac uczniów klas piątych i szóstych przygotowała pani Wiesława Markowska - nauczyciel plastyki w naszej szkole.