SPEKTAKL "WARKOCZ KRÓLEWNY WISEŁKI"

5 października uczniowie klas 0 - III obejrzeli spektakl "Warkocz Królewny Wisełki". Przedstawienie na podstawie mało znanej legendy polskiej wystawiło w Szkole Podstawowej Nr 2 Studio Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii "ART-RE" z Krakowa. Legenda "Warkocz Królewny Wisełki" przybliżyła dzieciom pochodzenie nazwy rzeki Wisły. Piękna królewna Wisełka jest świadkiem wielkiej suszy, która od dłuższego czasu pustoszy kraj, aby dowiedzieć się jak ratować gród i jego mieszkańców, Wisełka udaje się po radę do starej wiedźmy. Ta nakazuje jej, żeby obcięła swój piękny warkocz i wrzuciła go do koryta wyschniętej rzeki. Dobre serce królewny sprawia, że kraj zostaje uratowany. Sceneria drewnianego grodu, stroje z epoki naszych przodków, zapomniane zwyczaje sprzed wieków były dla dzieci cenną lekcją historii.