SIECIAKOWE ZASADY - SPOTKANIE Z PEDAGOGIEM

12 lutego 2010 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim gościła pani Iwona Krajewska, która jest pedagogiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy III a wraz z wychowawczyniami paniami: Marią Szymankiewicz i Izabelą Kamińską. Dzieci dowiedziały się, że "Sieciaki" to są mądre dzieciaki, które wiedzą jak korzystać z Internetu. Trzecioklasiści obejrzeli kreskówkę pt. "Sieciaki", rozpoznawały postacie z niej i rozwiązywały łamigłówki. Uczniowie poznali również stronę internetową www.sieciaki.pl. Wiedzą też, że w razie zagrożeń, jakie może nieść ze sobą Internet należy skontaktować się ze stroną internetową www.helpline.pl albo z numerem telefonicznym 800-100-100. Każdy z uczniów, który chce być Sieciakiem musi przestrzegać sieciakowych zasad. Dzieci miały możliwość zapoznania się z tymi zasadami i mogły zobowiązać się do przestrzegania ich, a tym samym podpisać deklarację i zostać Sieciakiem. A oto sieciakowe zasady:

1. Nie będę ufać osobom poznanym w sieci.

2. Nie będę podawać swoich danych.

3. Powiem rodzicom, jeśli coś jest nie tak.

4. Zabezpieczę swój komputer.