POŻEGNALIŚMY Ś. P. KSIĘDZA PRAŁATA STEFANA REJEWSKIEGO

4 listopada 2009 roku pożegnaliśmy Księdza Prałata Stefana Rejewskiego. Od sierpnia 1986 roku do września 2005 roku był proboszczem Parafii Świętego Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim. Ksiądz Prałat był częstym gościem naszej szkoły. Swoją obecnością uświetniał uroczystości rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, Dni Papieskie, Dni Edukacji Narodowej, spotkania opłatkowe. W tym roku szkolnym odwiedził naszą szkołę dwukrotnie. 1 września 2009 roku uczestniczył wraz z Księdzem Proboszczem Zbigniewem Markowskim w uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego oraz 14 października w Dniu Edukacji Narodowej. W dniach od 2 do 4 listopada 2009 roku uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice mogli uczestniczyć w ostatnim spotkaniu z Księdzem Prałatem Stefanem Rejewskim w miejscu wspomnień, refleksji i zadumy zorganizowanym na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2. 4 listopada 2009 roku w ceremonii pogrzebowej w Bazylice Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim oraz na cmentarzu parafialnym wzięły udział delegacje uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.