MIKOŁAJ W UNII EUROPEJSKIEJ

O dwa dni wcześniej już 4 grudnia 2009 roku odwiedził naszą szkołę Mikołaj. Przybył nieznanym środkiem transportu. Z powodu braku śniegu Mikołaj nie odbył swojej podróży saniami. Odwiedził wszystkie klasy i na prośbę rodziców obdarował wszystkie dzieci słodyczami. Tego dnia uczniowie klas IV - VI przygotowali dla koleżanek i kolegów mikołajkowe prezenty, w których dominowały smakołyki.

7 grudnia 2009 roku uczniowie klas 0 - III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście lubawskim mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu "Mikołaj w Unii Europejskiej". Część artystyczna przygotowały panie: Sylwia Cieszyńska  - nauczyciel religii oraz Katarzyna Gross-Nowińska - nauczyciel języka polskiego. Część muzyczną wykonali uczniowie klasy III a oraz klasy IV b pod kierunkiem pani Magdaleny Domżalskiej nauczyciela muzyki. Celem przedstawienia było przybliżenie dzieciom tradycji świątecznych panujących w wybranych krajach Unii Europejskiej. Uczniowie klasy III a oraz klasy III b opowiadali ciekawostki dotyczące postaci św. Mikołaja, natomiast uczniowie klasy V b i klasy VI b przedstawili scenkę o św. Mikołaju - biskupie. Młodzi artyści w najbliższym czasie pokażą również przedstawienie w czasie nabożeństwa w Bazylice św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim, a 8 grudnia obejrzą spektakl mieszkańcy i wychowawcy Domu Dziecka w Pacółtowie.