POTYCZKI MATEMATYCZNE DLA KLAS IV

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim trwa Tydzień Matematyki. W poniedziałek 15 marca 2010 roku do matematyczno-sportowej rywalizacji stanęły klasy IV. W hali sportowej szkoły odbył się konkurs, do którego klasy wytypowały czteroosobowe drużyny. Potyczki poprowadziła pani Małgorzata Potomska, która jest głównym inicjatorem i organizatorem Tygodnia Matematyki. Teamy rozwiązywały różnego typu zadania matematyczne, przedstawiły zredagowany przez klasę lub ucznia wiersz promujący, reklamujący matematykę. Niektóre zadania były ściśle związane z konkurencjami sportowymi. Aby wykonać ćwiczenie zawodnik musiał najpierw rozwiązać zadanie matematyczne. Umiejętności sportowe oceniali nauczyciele wychowania fizycznego: pani Anna Gąsiorek, pani Anna Konieczna i pan Dawid Derkowski. Wiedzę i umiejętności matematyczne oceniały panie: Małgorzata Potomska, Renata Szwarc i Edyta Rogozińska. Drużynom kibicowali pozostali uczniowie z klasy. I miejsce zdobywając 16 punktów, zajęła klasa IV a, jednym punktem wyprzedziła klasę IV c, która zajęła II miejsce, na III miejscu uplasowała się klasa IV b.