KONKURS WIEDZY O PCK I UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY

7 maja 2010 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się „Konkurs Wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu oraz Udzielaniu Pierwszej Pomocy” dla szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego.  Głównym organizatorem konkursu był Zarząd Rejonowy PCK w Nowym Mieście Lubawskim. W turnieju wzięło udział 11 trzyosobowych drużyn, których zadaniem było wykazanie się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy oraz znajomością historii, struktur i działań PCK. W czasie imprezy przed gośćmi wystąpili artyści z kółka teatralnego „Krople”, którzy pracują pod kierunkiem pani Katarzyny Gross-Nowińskiej. Mali aktorzy wystawili sztukę według scenariusza pani Małgorzaty Potomskiej. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu, II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tylicach, III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Gwiździnach, na IV miejscu uplasowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim i ze Zespołu Szkół w Mrocznie. Pani Halina Kleinowska Sekretarz Zarządu Rejonowego PCK w Nowym Mieście Lubawskim gorąco podziękowała pani Małgorzacie Potomskiej i członkom SK PCK za organizację i pomoc w przeprowadzeniu konkursu oraz panu dyrektorowi Wojciechowi Wegnerowi za przygotowanie placówki i umożliwienie przeprowadzenia konkursu. Na zakończenie zabrał głos Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim, który między innymi zaprosił organizatorów, uczniów i opiekunów na kolejny konkurs w przyszłym roku szkolnym do naszej placówki.