GRY I ZABAWY Z CHUSTA ANIMACYJNĄ KLANZA

27 listopada 2009 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się warsztaty metodyczne "Gry i zabawy z chustą animacyjną KLANZA". Zajęcia, w których uczestniczyło 32 nauczycieli z różnych szkół powiatu nowomiejskiego oraz miejskiego przedszkola poprowadziła mgr Anna Rodziewicz - kierownik Filii Centrum Szkoleniowego KLANZA w Olsztynie. Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA opracowuje metody aktywizujące, które mogą pomóc w nauczaniu. Praktyczne zastosowanie metod KLANZY wykorzystane jest w oparciu o pedagogikę zabawy. Jedną ze stosowanych metod jest zabawa i gra z chustą animacyjną. Do zajęć potrzebne jest duże, przestronne pomieszczenie, a jeśli warunki atmosferyczne sprzyjają można wykorzystać chustę do zabaw na świeżym powietrzu. Duża, niezwykle kolorowa chusta przyciąga wzrok, wzbudza zainteresowanie i zaciekawia wszystkich uczestników zabawy. Gry i zabawy z chustą animacyjną KLANZA to jeden ze sposobów uatrakcyjniania zajęć proponowanych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.