W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GRODZICZNIE

14 kwietnia 2010 roku członkowie kółka teatralnego „Krople” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Grodzicznie. Dwunastoosobową grupą teatralną kieruje nauczyciel języka polskiego pani Katarzyna Gross-Nowińska. Młodymi aktorami w czasie podróży i w czasie pobytu w Grodzicznie opiekowali się: pani Katarzyna Gross-Nowińska, pani Sylwia Cieszyńska i ksiądz Kazimierz Recki. Uczniowie wystawili spektakl wielkopostny pod tytułem „Misterium na Wielki Post i Zmartwychwstanie”. Po przedstawieniu był słodki poczęstunek, artyści obejrzeli również placówkę, w której mieszka 49 podopiecznych. Młodzi ludzie rozmawiali z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej, podarowali im upominki, które samodzielnie wykonali. Pobyt w Grodzicznie przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze.