GRAND PRIX XXVIII REJONOWYCH "SPOTKAŃ Z POEZJĄ"

10 maja 2010 roku w kinie „Pokój” w Lubawie odbyły się XXVIII Rejonowe „Spotkania z poezją”. W konkursie recytatorskim wziął udział reprezentant Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim Edward Klimek z klasy V b. Nauczycielem języka ojczystego jest pani Mirosława Nowakowska. Wiersz Jan Brzechwy „Dwie gaduły” w wykonaniu ucznia naszej szkoły został wysoko oceniony przez konkursowe jury. Komisja XXVIII Rejonowych „Spotkań z poezją” przyznała Grand Prix w trzech kategoriach – klasy I – III szkoły podstawowe, klasy IV – VI szkoły podstawowe i gimnazja. Edward Klimek wywalczył Grand Prix w swojej kategorii i otrzymał nominację do udziału w wojewódzkim konkursie recytatorskim. W kinie „Pokój” gościnnie wystąpiła Oliwia Olęcka z poezją śpiewaną. Zgromadzonej publiczności zaśpiewała piosenkę „Okularnicy”, a Edward zaprezentował utwór „Zapach pomarańczy”.