IX DZIEŃ PAPIESKI "JAN PAWEŁ - PAPIEŻ WOLNOŚCI"

W tym roku Dzień Papieski obchodziliśmy w 30 rocznicę pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do ojczyzny czyli 11 października. Nasza szkoła każdego roku uroczyście obchodzi Dzień poświecony Wielkiemu Polakowi - Papieżowi Janowi Pawłowi II. Szkolne uroczystości przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczyciela religii pana Grzegorza Deredasa. Oprawę muzyczną oraz występy chóru i solistów przygotowała pani Magdalena Domżalska - nauczyciel muzyki, a dekoracje pani Wiesława Markowska - nauczyciel plastyki. 15 października montaż słowno-muzyczny i prezentację multimedialną obejrzeli uczniowie klas starszych. 16 października 2009 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 uroczysty apel poświęcony Janowi Pawłowi II obejrzały dzieci z klas 0 - III. W szkolnych uroczystościach IX Dnia Papieskiego - "Jan Paweł II - Papież Wolności" wziął udział ksiądz Jakub Maciejko. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice mogli również obejrzeć w bibliotece szkolnej piękną wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II. Przygotowała ją pani Hanna Kwiatkowska nauczyciel biblioteki w naszej szkole.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim serdecznie dziękują Miejskiemu Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim oraz panom: Romanowi Skonieczka i Tomaszowi Kamińskiemu za pomoc w organizacji IX Dnia Papieskiego.