DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

W dniach od 15 do 20 listopada 2009 roku w Nowym Mieście Lubawskim obchodzone były Dni Kultury Chrześcijańskiej. We wszystkich placówkach oświatowych oraz w Miejskim Centrum Kultury odbyło się wiele imprez kulturalnych. Również nasza szkoła włączyła się do obchodów Dni Kultury Chrześcijańskiej. Przez cały tydzień uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 mogli oglądać wystawę poświęconą chrześcijaństwu. Zwiedzający zapoznali się z symbolami chrześcijańskimi w sztuce, mogli dowiedzieć się o początkach religii chrześcijańskiej, a także o szczególnej księdze, którą jest Pismo Święte. Jest ono drogowskazem dla wyznawców religii chrześcijańskiej. W szkole zorganizowany został również konkurs plastyczny pod tytułem "Symbol chrześcijański". Odbywał się on w dwóch kategoriach. W kategorii klas 0 - III I miejsce zajęła Olga Gołębiowska kl. III c, II miejsce Wiktoria Suchocka kl. II a, III miejsce Paulina Pocztarek kl. III b. W kategorii klas IV - VI I miejsce zajęła Karolina Szymankiewicz kl. V a, II miejsce Norbert Seroczyński kl. V b, III miejsce Ewelina Rutkowska kl. V b. Wystawę oraz konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Sylwia Cieszyńska - nauczyciel religii w naszej szkole.