DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 1773 roku na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego powołano w Polsce Komisję Edukacji Narodowej. Było to pierwsze ministerstwo oświaty w Polsce i pierwsza instytucja tego typu w Europie. W rocznicę tego wydarzenia obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, który jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych i jest świętem wszystkich pracowników oświaty. Na uroczystość wręczenia nagród dla wyróżniających się nauczycieli i pracowników szkoły, listów gratulacyjnych oraz część artystyczną przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Nowego Miasta Alina Kopiczyńska, Czcigodny Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski Proboszcz Parafii Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim, Czcigodny Ksiądz Prałat Stefan Rejewski oraz Wiceprzewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Cichocki. W gali wzięli udział nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, emeryci, uczniowie oraz rodzice. Goście przekazali życzenia i kwiaty. Po wspólnej modlitwie Ksiądz Proboszcz Zbigniew Markowski udzielił zgromadzonym Błogosławieństwa. Następnie odbyła się część artystyczna, którą przygotowała klasa VI c pod kierunkiem wychowawczyni pani Anity Leliwy. Oprawę muzyczną oraz występy chóru i solistów przygotowała pani Magdalena Domżalska, a dekoracje pani Wiesława Markowska. W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego panią Anną Konieczną udali się na cmentarz i zapalili znicze na grobach zmarłych pedagogów.