UROCZYSTE WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW

23 września 2009 roku uczniowie wraz z nauczycielami: panią Marią Piskorską, panią Dorotą Studnik i panią Małgorzatą Fijałkowską udali się do Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim i wzięli udział w uroczystym wręczeniu certyfikatów z języka angielskiego, języka niemieckiego oraz informatyki. Z języków obcych był to egzamin zewnętrzny TELC uznawany w krajach Unii Europejskiej. Uczniowie również zdawali egzamin zewnętrzny ECDL z informatyki i otrzymali Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych. W roku szkolnym 2008/2009 trzydziestu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym  Mieście Lubawskim realizowało zadania unijnego projektu "Ułatwić Start - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Nowego Miasta Lubawskiego". W sali narad Urzędu Miejskiego 26 uczniów z naszej szkoły otrzymało z rąk pani Burmistrz Aliny Kopiczyńskiej certyfikaty z języka angielskiego, języka niemieckiego i informatyki.