W OGRODZIE ZOO BOTANICZNYM W TORUNIU

8 czerwca 45 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczycieli: pani Małgorzaty Potomskiej, pani Izabeli Kamińskiej, pani Agnieszki Dembińskiej oraz pana Andrzeja Domżalskiego wyruszyła do Torunia. Celem wycieczki była wizyta w ogrodzie zoo botanicznym i poznanie wybranych gatunków roślin i zwierząt. Uczniowie mogli rozpoznać gatunki drzew i krzewów po morfologii liści. Poznali również przystosowanie zwierząt do trybu życia na przykładzie płazów, gadów, ptaków i ssaków. W bardzo ciekawy i interesujący sposób zajęcia poprowadził, pochodzący z Nowego Miasta Lubawskiego, pan Leszek Wasilewski. Zadziwił uczniów ciekawostkami z życia zwierząt, które na żywo oglądali w ogrodzie. Każdy uczestnik zajęć otrzymał kartki i zakładki na pamiątkę pobytu w toruńskim ogrodzie. Bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę zadowoleni uczniowie wraz z opiekunami wrócili do Nowego Miasta Lubawskiego. Wyjazd uczniów zorganizowany był w związku z realizacją zajęć z projektu "Ułatwić start".