OTWARCIE KOMPLEKSU SPORTOWEGO "MOJE BOISKO - ORLIK 2012"

15 grudnia 2008 roku dokonano otwarcia kompleksu sportowego w ramach ogólnopolskiego programu "Moje boisko - Orlik 2012". Obiekt został pobudowany przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Kompleks sportowy jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców miasta, ale dzięki temu, że znajduje się w najbliższym sąsiedztwie szkoły, będą z niego mogli korzystać nasi uczniowie. Teraz zajęcia sportowe będą odbywały się nie tylko w pięknej, wymiarowej hali, ale również na nowych boiskach. Przybyłych gości serdecznie powitała Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Alina Kopiczyńska. W gali wzięli udział: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas, Przedstawiciel Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Zenon Lorek, Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie Grażyna Kluge, Starosta Nowomiejski Stanisław Czajka, Starosta Iławski Maciej Rygielski, Burmistrz Miasta Iława Włodzimierz Ptasznik, Prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu w Olsztynie Zbigniew Lewicki, Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie Anna Stecka, Wójt Gminy Kurzętnik Zofia Andrzejewska, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Roman Trąpczyński, Wójt Gminy Grodziczno Kazimierz Konicz, Przedstawiciele Firmy Sanmel Bożena Lepieszkiewicz i Eugeniusz Gajewski. Obecni byli również nowomiejscy radni z Przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Nadolskim, dyrektorzy miejskich i gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele klubów sportowych działających na terenie miasta oraz uczniowie i dorośli mieszkańcy grodu nad Drwęcą. Goście przywieźli ze sobą prezenty w postaci piłek do uprawiania różnych gier zespołowych. Uroczystego otwarcia i przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali wspólnie: Burmistrz Miasta Alina Kopiczyńska, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas oraz Przedstawiciel Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Zenon Lorek, obiekt poświęcił ksiądz Wojciech Osicki. Na boisku piłkarskim chłopcy z nowomiejskich podstawówek rozegrali krótki mecz piłki nożnej, natomiast dziewczęta z gimnazjum rywalizowały w koszykówce. Następnie w hali sportowej odbyła się część artystyczna, w której wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim, członkowie Klubu Tanecznego "As", działającego przy szkole oraz Orkiestra Dęta i zespół "B kwadrat" z Nowomiejskiego Domu Kultury.