FESTYN SZKOLNY "POPOŁUDNIE Z RODZINĄ"

30 maja 2009 roku w ramach XI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim festyn szkolny "Popołudnie z rodziną". W imprezie wzięli udział uczniowie wraz ze swoimi rodzinami, nauczyciele, pracownicy szkoły, mieszkańcy miasta. Święto szkoły uświetnili swoją obecnością: Alina Kopiczyńska - Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, Andrzej Nadolski - Przewodniczący Rady Miasta, nowomiejscy radni, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele służb mundurowych z Nowego Miasta Lubawskiego oraz lokalne media (Gazeta Nowomiejska, Tygodnik Internetowy). Zgromadzeni mogli obejrzeć występy, przedstawienia w wykonaniu uczniów szkoły oraz popisy taneczne członków Klubu Tańca Towarzyskiego "As", zespołu "Bagatelka" z MCK. Festyn rozpoczęła orkiestra dęta działająca w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Uczestnicy festynu mogli skorzystać z wielu atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się: trampolina, którą ufundowała Rada Rodziców, zjeżdżalnia, plac zabaw, przejażdżki bryczką po najbliższej okolicy, akademia paznokcia. W punkcie pierwszej pomocy, zorganizowanym przez PCK można było obejrzeć specjalistyczny sprzęt oraz przejść krótki kurs udzielania pierwszej pomocy. Z kolei w punkcie medycznym panie pielęgniarki mierzyły poziom cukru we krwi oraz ciśnienie tętnicze. Największym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Na koniec imprezy odbyło się losowanie głównych nagród, którymi były: kuchenka mikrofalowa, zegarek damski oraz 3 talony po 300 zł firmy Humdrex. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali również kilka kramików z tanią książką, pracami wykonanymi przez uczniów, elementami dekoracyjnymi, biżuterią itp. Przez cały czas trwania festynu czynne było stoisko z małą gastronomią oraz kawiarenka. Na szczęście zmienna pogoda nie wystraszyła organizatorów ani festynowych gości, na czas deszczu imprezę przeniesiono do budynku szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, bez których nie zorganizowalibyśmy festynu szkolnego "Popołudnie z rodziną". Gorąco dziękujemy licznym sponsorom, uczniom i ich rodzicom, wszystkim służbom, które pomogły w organizacji imprezy oraz mieszkańcom miasta. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące remonty starej części budynku naszej szkoły. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejny festyn szkolny w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim.