DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Przypada on w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest świętem wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych. Tego dnia odbywają się w szkołach apele, akademie i spotkania z nauczycielami. W naszej szkole uroczystość odbyła się w hali sportowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas VI c i V c pod kierunkiem pań: Anity Leliwy, Marleny Jaroszek, Izabeli Kamińskiej i Anny Gąsiorek. Szkolne obchody święta pracowników oświaty uświetnili swoją obecnością: Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, Proboszcz Parafii św. Tomasza Apostoła, Inspektor Oświaty w Nowym Mieście Lubawskim, pan Stanisław Frydlewicz, przedstawiciel Rady Rodziców, pani Janina Marciniak oraz lokalne media. W uroczystości wzięli udział również emeryci. Podczas uroczystości wyróżnieni nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji otrzymali Nagrody Dyrektora Szkoły. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyróżnieni pedagodzy odebrali w elbląskim Teatrze im. A. Sewruka Medale Komisji Edukacji Narodowej przyznawane przez Ministra Edukacji Narodowej. Natomiast w trakcie corocznego spotkania w Urzędzie Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim wyróżnieni nauczyciele otrzymali Nagrody Burmistrza Miasta.